Garnki

( ilość produktów: 41 )

Garnki

Garnki to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Jedni z nas przygotują w nim swój ulubiony makaron, ziemniaki, czy ryż inni zaś swój ulubiony wywar, zupę pomidorową itd. Przyrządzasz posiłki dla całej rodziny? A może gotujesz tylko sporadycznie? W każdym z tych przypadków widać różnicą jeśli korzystamy z naczyń kuchennych dobrej i sprawdzonej marki a tymi tanimi, które zużywają się bardzo szybko. Dobre garnki wytrzymają dłużej, przygotujesz smaczniejszy posiłek i sprawią, że gotowanie stanie się przyjemnością, a nie codziennym obowiązkiem.

 

Naczynia kuchenne - jakie wybrać?

Szukając odpowiednich naczyń kuchennych takich jak garnki, należy sobie zadać pytanie ile i jakie z nich potrzebujemy? W ofercie mogą znaleźć Państwo pojedyncze garnki jak i cały zestaw garnków, który zapewni nam wszystkie niezbędne naczynia, a do tego będzie wyglądać w kuchni bardzo ładnie. W naszej ofercie możemy również wyróżnić kolekcje tych naczyń, na które składają się nie tylko garnki ale i inne naczynia takie jak patelnie, noże i inne przybory kuchenne. Szukając odpowiednich dla siebie, na pewno warto wziąć kilka parametrów pod uwagę. Jednym z takich czynników są np. odpowiednie rączki ze specjalnego tworzywa, dzięki którym nie oparzymy się przy odcedzaniu czy przekładaniu garnka z miejsce. Kolejny na który warto zwrócić uwagę to materiał z jakiego są wykonane, a tutaj szczególnie polecamy: garnki granitowe, emaliowane i stalowe; dzięki odpowiedniej powierzchni nasze potrawy nie będą się przywierały i przypalały. Ostatnim czynnikiem, który jest równie istotny co pozostałe jest grubość i jakość dna. Garnek z grubym dnem, dobrze wykonanym dobrze rozprowadzi nam temperaturę po całej jego powierzchni i będzie się równomiernie podgrzewać. 

 

Rodzaje garnków i ich eksploatacja

Możemy tu wyróżnić wiele rodzajów garnków. Te najbardziej podstawowe niczym specjalnym się nie wyróżniają po za różnorodnością pojemności i wyglądu. Jednak są garnki specjalnie przystosowane do gotowania różnych potraw i tak możemy tutaj wyróżnić takie garnki jak: garnek do mleka, garnek do gotowania na parze, garnki gastronomiczne, elektryczne i rondle a także tygielek do parzenia kawy czy herbaty. Warto się dobrze zastanowić przed zakupem tego typu naczyń. Większość naszych produktów mogą Państwo myć w zmywarce więc eksploatacja tych na czyń nie jest specjalnie uciążliwa. 

 

Garnki dla kuchenki indukcyjnej, gazowej czy elektrycznej?

W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele uniwersalnych naczyń, przystosowanych do każdego rodzaju kuchenki. 

 

32 201 40 82(pon-pt 7:00-18:00)info@e-nava.plNAVA, Plonów 21, 41-214 Sosnowiec
pixel